“Ar veļiku pa Aglyunu” 2017.

Pasākuma programma solīja diezgan daudzveidīgas iespējas tiem, kuri dod priekšroku ne tikai veselīgai, bet arī aktīvai atpūtai, kas ir samērā līdzīgas satura ziņā. Dalībnieku reģistrācija notika atklātā estrādē, bet laikapstākļi bija kā radīti sacensību dienai.. Šķita, ka vasara atgriezusies uz vienu dienu, lai velosipēdisti varētu cienīgi un sekmīgi noslēgt 2017. gada vasaras sezonu.

Velodienas ieskaņā daudzie velodraugi iesildījās nelielā parādes braucienā pa Aglonas ielām. Pēc tam tika dots starts un sākās azarts, cīņas spars, izaicinājums un vēlme labāk un ātrāk mērot pašu izvēlēto 15 vai 32 km trasi. Meistarklasē ( 32 km) savu māku mīt pedāļus rādīja 61 dalībnieks, cīnoties dažādās vecuma grupās kā individuālie braucēji un 6 komandas pa 5 dalībnieki katrā, turpretim tautas klasi (15 km) pārstāvēja 79 dalībnieki. Šķēršļu joslā mazajiem, bērniem vecumā līdz 11 gadiem, bija 28 dalībnieki, turpretim 5 komandas, katrā pa 4 dalībnieki, cīnījās par uzvaru kombinētajā stafetē ( skriešana, kanoe laivu airēšana un riteņbraukšana).

Velomaratonistiem šogad bija sagatavotas jaunas trases gan 15 km, gan 32 km distancēs. Trases bija ar dažādiem segumiem – asfalts, grants ceļi, meža takas, pļavas, augšup, lejup, kā arī ar nelielu strautu pārvarēšanu, kas pēc ilgstošajām un lielajām lietavām bija pārvērtušies par īstam upēm un dalībniekiem bija jāizvēlas kā tās forsēt. Domāju, ka brīžiem trases varēja salīdzināt kā “Stipro skrējienu” tikai ar veļiku pār plecu.

Šogad velosvētku aktivitātes tika papildinātas ar jaunu izaicinājumu jeb Aglonā notika pirmais mobilais velostendu turnīrs – „Ruļļu cīņas”. „Ruļļu cīņas” ir speciāli aprīkoti velostendi, uz kuriem dalībnieki varēja sacensties ātrumā uz velosipēda, neizkustoties no vietas. Tā bija aizraujoša un jautra spēku pārbaude, kas ļāva gan gūt pozitīvas emocijas, gan arī pārliecināties par savu muskuļu spēku un gatavību sacensībām, gan pārbaudīt savu spējas atkārtoti pēc maratona veikšanas.

Centība un neatlaidība valdīja bērnu šķēršļu joslas pārvarēšanas disciplīnā, kurā piedalījās bērni, sākot jau no 4 gadu līdz 11 gadu vecuma. Svaigā gaisā un pēc spraigām sacensībām karstas zupas mielasts garšoja īpaši labi. Selonia kluba pārstāvji piedalījās arī stafetē, kur godam izcīnīja 3. Vietu, kā arī Selonia  velo komandu vērtēšanā  ieguva 3.vietu. Paldies jāsaka Šliavas Leonidas, kas ar mums kopā pārstāvēja Selonia komandu stafetēs, kā arī palīdzēja velomaratonā komandu cīņā.

Pasākuma noslēgumā tika sumināti un sveikti ātrākie, veiklākie, veiksmīgākie velo dienas sacensību dalībnieki, kā arī sportiskākās ģimenes, gan jaunākie , gan „sirdī jaunākie” dalībnieki.

Selonia komandas braucējiem sekojoši rezultāti:

  • Evita Bauska (Viesīte) (2.vieta Meistarklase 1977.-1986)
  • Gints Grinbergs (Viesītes novads) (3.vieta Meistarklase 1977.-1986 )
  • Juris Zlobins (Aknīstes novads) (7.vieta Meistarklase 1977.-1986 )
  • Juris Kuzņecovs (Viesītes novads) (2.vieta Meistarklase 1957.-1966)
  • Niks Zlobins (Aknīste) (4.vieta Meistarklase 1999.-2002)
  • Ieva Grinberga (Viesītes novads) 1.vieta (Bērnu sacensības)
  • Ralfs Kalniņš (Krustpils novads) 2.vieta (Bērnu sacensības)
  • Šliavas Leonidas(LT )1.vieta (Meistarklase Vīrieši 1957.un vec. )
  • Kalniņa Samanta (Jēkabpils) 1.vieta.(Tautas klase Meitenes 2000.-2003.)